سری جدید قهوه تلخ و تکرار اشتباه گذشته؟

   به نظر می رسد تعویض چندباره مرکز پخش سریال قهوه تلخ و  کنار گذاردن بستر اصلی شبکه نمایش خانگی از دلایل اصلی عدم توفیق این سریال در حد و اندازه ای که تصور آن می رفت، باشد. جالب اینکه علی الظاهر متولیان این سریال این مسئله را نقطه قوت خود می دانند.

   چیزی که ایشان نمی دانند سپردن گنجینه گرانبهای خود به دست شرکتها و مجموعه بازاریابهایی که بدون درک محتوی این سریال و کارکرد محصول فرهنگی صرفا به سود خود و سهمشان از درصد قیمت این کالا می اندیشند و برای حصول به این مقصود چه تخلفات و ضد و بندهایی که تا امروز انجام نداده اند.

  نکته دیگر عدم همراهی مراکز عرضه محصولات فرهنگی بویژه در شهرستان ها با آنچه که تیم آقای مدیری برای این سریال طرح ریزی کرده بودند است. در واقع اگر مقصود پوشش بیشتر و فروش حداکثری این سریال آنهم از طریق فروشگاههای سوپر مارکت(در واقع بقالی و لبنیاتی و مانند آنها) بود بدلیل از دست دادن خانواده شبکه نمایش خانگی با طیف وسیع مخاطبین آن، نه تنها این هدف محقق نشد بلکه افت تیراژ چشمگیری را نیز حاصل آورد.

   سری جدید تا مدتی دیگر به بازار می آید ولی بعید می دانم  صاحبان قهوه تلخ از گذشته درس کافی گرفته باشند و در واقع تجربه ای خواهند شد برای کسانی که در آینده می خواهند چنین کنند.

/ 3 نظر / 37 بازدید
راوی

آنچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد..... فرشاد عزیز "متاسفانه حضور افرادی که نان اسم خودشان را میخورند ودرگذشته اسم ورسمی را در بین مردم بدست اورده اند باعث بیماری دراین ویدئو رسانه و شبکه ما گردیده اند . مصداق "مرغ همسایه غازه " رو نمی دانم شنیده اید یا نه .عوامل قهوه تلخ هرگز تاملی در داخل شبکه نمایش خانگی نکرده اند تاببینند هدفشان از امدن در این سیستم کمک و ارتقاء رسانه است و یا جمع کردن پول مردم . نمایندگان داخل شبکه که سالها خاک همین ویدئو رسانه را خورده اند و فرسوده شده اند را نخواستند ببینند و حتی به کسوتها توجه نکردند و فقط به خیال فروش روزهای اولشان در سوپر مارکتها ان هم در روزهای اغازین مجموعه اول اش خواستند به نوعی قولچماقانه به همه قوانین بوده ونبوده شبکه پشت پا زده و دریک کلام از مسببین قانو ن جنگل و ناهنجاری در شبکه گردیدند . گرانی فیلم - توزیع های نامنظم - خدای شایعه ها در جامعه از توقیف تا انصراف مهران مدیری از کارگردانی در روزهای اخیر خلاصه کلام " ادمی پیر شود حرص جوان خواهد شد .......

منتظر مطالب جدی شما هستیم